Pragniesz dobrego, pewnego auta? Chcesz mieć pewność, że wymarzony samochód będzie odpowiednio zadbany? W takim razie powinieneś odwiedzić Belgię. Kraj ten, mimo, że cieszy się dużo mniejszą popularnością, niż nasi zachodni sąsiedzi, ma do zaoferowania naprawdę wiele.

Zalety samochodów z Belgii

Bogata oferta samochodów z tego kraju przekłada się na coraz większe zainteresowanie kupujących. Dlatego nie dziwi fakt, że powstaje coraz więcej dużych giełd samochodowych, gdzie można kupić auto z komisu lub od prywatnego właściciela. Dużą zaletą samochodów z z tego kraju jest atrakcyjna cena. Często zdarza się, że auto posiada lekkie uszkodzenie, co traktowane jest jako szkoda całkowita i ma wpływ na jego wartość. W związku z tym można kupić samochód w bardzo dobrej cenie.

Rynek motoryzacyjny w Belgii jest pełen wyjątkowych perełek. Wpływ na to ma fakt, że to właśnie tutaj znajduje się stolica Unii Europejskiej – Bruksela. Możemy się tam natknąć na wiele zadbanych, eleganckich aut, należących do dyplomatów. Oprócz atrakcyjnej ceny, mamy pewność, że samochód z Belgii jest sprawdzony i bezpieczny.

Jak sprawdzić przebieg auta z Belgii?

Auta kupione w Belgii mają niepodważalną zaletę – ich liczniki nie mogą być przekręcone. W obowiązku sprzedawcy jest udostępnienie dokumentu “Carr – pass”, który informuje o faktycznym stanie licznika. Podobnie jest z przeglądem technicznym. Każde auto rokrocznie go przechodzi, dlatego sprzedający wraz z autem, powinien ofiarować nam książkę serwisową. Tam znajdziemy informacje o jego ewentualnych naprawach. Jeśli jednak nie mamy pewności co do przeszłości auta, warto odwiedzić najbliższą stację diagnostyczną. Koszt oscyluje w granicach 50 euro.

sprawdzenie przebiegu belgijskiego auta

Decydując się na zakup auta konkretnej marki, niezależnie od kraju jego zakupu, warto poczytać opinie lub zasięgnąć informacji u doświadczonego fachowca, by mieć pewność, że nasz zakup na pewno będzie dobry. Pod uwagę bierzemy cenę danego auta, jego przebieg i wiek. Warto rozważyć również to, czy podróż i zakup pojazdu z Belgii jest opłacalny.

Czy warto sprowadzić pojazd z Belgii?

Belgowie cenią sobie dobre auta i jeśli posiadają one niewielkie uszkodzenie, wolą je spieniężyć, niż naprawić. Ich brak przywiązania skutkuje tym, że na rynku motoryzacyjnym możemy znaleźć wiele zadbanych, odpowiednio wyposażonych samochodów, w bardzo atrakcyjnej cenie. Dlatego na pytanie, czy warto sprowadzić samochód z Belgii, odpowiedź jest twierdząca.

Interesujące oferty, pojawiające się na belgijskim rynku motoryzacyjnym, równie szybko znikają, dlatego warto rozważyć pomoc fachowców, którzy za nas będą trzymać rękę na pulsie. Firma Sined stawia na jakość i odpowiednie podejście do klientów. Nasi profesjonaliści znają się na przepisach i zawiłościach prawnych, dlatego chętnie wskażą odpowiednią drogę i poprowadzą przez skomplikowany proces zakupu i bezpiecznego sprowadzenia auta.