Zakup używanego auta jest często bardzo niepewną inwestycją. Praktycznie niemożliwe jest, by mieć gwarancję tego, że pojazd jest w całości pozbawiony ukrytych mankamentów. Szanse na to, można jednak zmniejszyć do minimum poprzez wiele czynności. Jedną z nich będzie zakup auta z Holandii. Dlaczego rozwiązanie to zwiększa szanse na nabycie sprawnego technicznie egzemplarza?

Auta z Holandii a stan dróg

Pierwszą kwestią, jaka jest istotna kupując samochody z Holandii, jest uświadomienie sobie w jak doskonałym stanie są tamtejsze drogi. Z tego względu, zawieszenie samochodu będzie zdecydowanie w lepszym stanie, niż w przypadku podobnie eksploatowanych pojazdów z Polski. Dodatkowo auto z Holandii mimo często dużego przebiegu, nie jest mocno zużyte. Wynika to z bardzo gęstej sieci autostrad, a tym samym, użytkowania pojazdu na długich trasach, w bardzo sprzyjających do jazdy warunkach.

Pewna historia samochodów używanych z Holandii

Auta z Holandii mają również bardzo łatwą do sprawdzenia historię. Wynika to z faktu, że dane ze wszystkich przeglądów technicznych, gromadzone są w specjalnej bazie danych. Dzięki niej kupujący może sprawdzić, chociażby czy podany przez sprzedającego przebieg jest zgodny z prawdą. Tak rzetelne podejście do tematu ze strony organów państwowych, daje bardzo niewielkie pole do nadużyć, dzięki czemu, wzrasta pewność zakupu sprawnego pojazdu.

Gdzie szukać aut z Holandii?

Podstawowym źródłem ogłoszeń będzie internet. Można znaleźć tam bardzo dużą ilość portali, zbierających liczne ogłoszenia. Dzięki temu możliwe będzie porównanie dużej ilości ofert oraz wybranie tej najodpowiedniejszej. Warto podczas zakupu przekalkulować koszty, ponieważ samo nabycie auta z Holandii nie będzie całymi kosztami. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że sam dojazd na miejsce może być kosztowny. Kolejną kwestią jest powrót, zakup używanego auta, zawsze niesie za sobą pewne ryzyko, niezależnie od jego stanu. Dlatego przed dokładnym badaniem technicznym warto zastanowić się nad wynajęciem lawety, może oszczędzić to nieprzyjemnych niespodzianek. Cena takiej usługi, jednak zaczyna się od 300 zł, i zależnie od pokonanej odległości, może znacznie wzrosnąć. Kolejnymi kosztami, jakie musi ponieść kupujący, są koszta tłumaczenia umowy, czy też zakupu czasowych tablic w przypadku niekorzystania z usług pomocy drogowej.

Czy warto kupić auto z Holandii?

Mimo pojawiających się dodatkowych kosztów w kwestii transportu zakupionego auta z Holandii, jak i samego dojazdu kupno pojazdu jest często dużo bardziej opłacalne, niż poszukiwanie tego samego modelu w Polsce. Co więcej, ze względu na znacznie lepiej udokumentowany stan techniczny, oraz wyższą jakość dróg, wzrasta szansa na zakup pojazdu pozbawionego wad, lub problemów technicznych wymagających większej interwencji mechanika. Dzięki temu zakup taki, może być podwójnie opłacalny. Pod względem zarówno prawnym, jak i logistycznym, zakup tego typu nie powinien nikomu sprawić trudności większych, niż chociażby kupno pojazdu w oddalonym o kilkaset kilometrów fragmencie polski.