W poszukiwaniu dobrego samochodu, najczęściej wybieramy się do Niemiec, bo wierzymy, że trafimy tam na wyjątkową perełkę. Zachodni sąsiedzi już od dawna kuszą nas autami z małym przebiegiem, lepszym wyposażeniem, odpowiednim stanem technicznym i atrakcyjną ceną. Czy wobec tego mamy się czego obawiać? Podobnie jak wszędzie, możemy natknąć się na osoby, które chętnie wykorzystują naszą niewiedzę. I nie będzie miało wtedy znaczenia to, że samochód jest z Niemiec. Jak zatem uchronić się przed popełnieniem błędu? Zapraszamy do lektury.

Używane auta z Niemiec, a ich cena

Cena używanych niemieckich samochodów może wydawać się bardzo atrakcyjna, w porównaniu do polskich. Jednak warto pamiętać o tym, że dobre auto, zwłaszcza z niskim przebiegiem nie będzie tanie. A jeśli takie jest, to powinno nam to coś zasygnalizować. Niemcy, to naród, który przykłada dużą wagę do finansów, więc pewne jest, że sprzedaż musi im się opłacać. Dlatego zanim przystąpimy do zakupu, warto porównać ze sobą modele aut i ich ceny na różnych portalach motoryzacyjnych, by nie dać się oszukać.

Samochód z Niemiec z komisu czy od osoby prywatnej?

Zazwyczaj najlepsze oferty pochodzą od osób prywatnych, co do których można mieć pewność, że auto było serwisowane w Niemczech, a licznik nie jest przekręcony. Wiadomo również, że dowiemy się znacznie więcej o aucie i jego użytkowaniu. Mamy również możliwość wynegocjowania dobrej ceny. Niestety, decydując się na ten rodzaj transakcji, musimy być przygotowani na znacznie więcej dokumentacji, związanej z importem auta.

Kupując auto w komisie znacznie szybciej przejdziemy przez formalności, a pracownicy pomogą w przygotowaniu niezbędnych dokumentów. Należy jednak być przygotowanym, że nasze wymarzone auto z Niemiec może mieć “małe” wady. A sami sprzedający, chcąc zarobić, mogą wykorzystać naszą niewiedzę na swoją korzyść.

Internet jako kopalnia ofert aut z Niemiec

Bogatą ofertę interesujących nas aut z Niemiec oferuje Internet. Jako jeden z najtańszych i najszybszych sposobów jest często wykorzystywany nie tylko przez osoby prywatne, ale również komisy. Dlatego, gdy znajdziemy ciekawą ofertę, warto ją niezwłocznie rozważyć, bo w przeciwnym wypadku może szybko zniknąć.

oferty niemieckich samochodów na internetowych aukcjach

Decydując się na poszukiwania ofert samochodów z Niemiec, najlepszą opcją jest wybranie serwisu stricte niemieckiego, co daje nam większą szansę znalezienia interesującej nas marki. Możemy wybierać pośród propozycji pochodzących z komisu, salonów samochodowych, czy osób prywatnych. Najbardziej popularnymi portalami motoryzacyjnymi są mobile.de, ebay, czy auto.de.

Bardzo ważne jest, by oferta miała szczegółowy opis i zdjęcia, które pomogą w dokonaniu właściwego wyboru. Wyposażenie, bezwypadkowa historia pojazdu i stan licznika dadzą pewien obraz samochodu.

Szukając wymarzonego auta przez niemieckie portale, musimy liczyć się z tym, że znajomość języka niemieckiego to podstawa. Dlatego warto znaleźć osobę, która może nam pomóc w dogadaniu się ze sprzedawcą. Ważne jest, by przygotować się odpowiednio do rozmowy, stworzyć listę interesujących nas kwestii. Dzięki temu będziemy mogli podjąć właściwą decyzję.

A co z firmami oferującymi kupno auta z Niemiec?

Jeśli jednak, nie mamy ochoty, brakuje nam czasu lub potrzebujemy fachowego doradztwa i wolimy skorzystać z usług firm oferujących usługi kupna samochodu z Niemiec, to warto zdecydować się na specjalistów.

Firma Sined ma bogate doświadczenie w kupnie i przewozie aut z Niemiec do Polski. Międzynarodowe kontakty i profesjonalne podejście do klienta, sprawiają, że możemy w pełni zaufać ich ocenie i cieszyć się wymarzonym autem w dobrej cenie. Partnerskie relacje i poszanowanie drugiej strony, dbanie o wysoką jakość usług w adekwatnej z pewnością ułatwią podjęcie właściwej decyzji.

keyboard_arrow_up